Hakkımızda

Hakkımızdaİ

Op. Dr. Ali Acar

Op Dr Ali ACAR,  cerrah olarak kendini geliştirmiş ve uzmanlaşmıştır.Bariatrik ve metabolik cerrahi ameliyatları alanında uzmanlaşmış olan Dr. ACAR, tüp mide, gastrik by-pass, gastrik balon uygulamaları, revizyon ameliyatları , endoskopik yöntemler, yutulabilir mide balonu (allurion) laparoskopik fitik cerrahisi gibi pek çok önemli ameliyatı başarıyla gerçekleştirebilmektedir.

Eğitim hayatına Adem Tolunay Fen Lisesi'nde başlayan Dr. ACAR, daha sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. Son olarak, S.B.Ü. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde çalışmış ve deneyim kazanmıştır.

Dr. ACAR, cerrahi alanındaki bilgi birikimi ve tecrübesi ile hastalarının sağlığına önem veren bir hekim olarak bilinmektedir. Türk cerrahi alanında adını duyurmuş olan Dr. ACAR, mesleğindeki başarılarıyla tanınmaktadır.

 

Blog&Haberler

Blog&Haberler

5 Mart 2024, Salı
Obezite Nedir ve Nasıl Etkiler?

Obezite, vücutta aşırı yağ birikimi ile karakterize edilen bir durumdur. Günümüzde dünya genelinde giderek artan bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Obezite, birçok ciddi sağlık sorununa yol açabilir ve kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. Obezitenin etkileri hakkında bilgi sahibi olmak ve obeziteye karşı önlemler almak, hayati önem taşır.

DAHA FAZLA
5 Mart 2024, Salı
Obeziteye Karşı Diyet ve Yaşam Tarzı Değişikliği: Etkin Bir Yaklaşım

Obziteye Karşı Diyet ve Yaşam Tarzı Değişikliği: Etkin Bir Yaklaşım başlıklı blog makalemde obezite sorununa karşı etkili bir yaklaşım olan diyet ve yaşam tarzı değişikliği konusunu ele alacağım. Günümüzde hızla artan obezite sorunu, birçok sağlık problemine yol açabilmektedir. Bu sebeple obeziteye karşı alınacak önlemler oldukça önemlidir. Makalemde obezite nedir, obezite tedavisi seçenekleri, tüp mide, mide balonu, gastric bypass gibi yöntemler ve obeziteye karşı önlemler hakkında detaylı bilgiler bulabileceksiniz.

DAHA FAZLA
5 Mart 2024, Salı
Obezite ve Genetik Faktörlerin Rolü

Obezite, genellikle vücutta aşırı miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Obezite genellikle genetik faktörlerin de etkisiyle gelişebilir. Obezite, kalıtımsal yatkınlık, beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı gibi faktörlerin kombinasyonu sonucu ortaya çıkabilir. Obezite, birçok ciddi sağlık sorununa neden olabilir ve bu nedenle tedavi edilmesi önemlidir.

DAHA FAZLA

TÜM YAZILAR

Ali Acar Whatsapp